Μπορούσε νίκη το Πυλί

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο αγώνας στα Λουτρά μεταξύ Αετού και ΑΟ Πυλίου για την τρίτη αγωνιστική του 8ου ομίλου, βάσει της εικόνας των δύο ομάδων θα μπορούσε να ήταν νικηφόρο για τον ΑΟ Πυλιου.

Στο πρώτο εικοσάλεπτο ο Αετός ήταν πιο κινητικός, με την ομάδα της Κω να περιμένει τον αντίπαλο της και να προσπαθεί να βγει στην κόντρα με αντεπιθέσεις κυρίως από την αριστερή πτέρυγα. Η πρώτη προειδοποίηση ήρθε στο 24′ όταν η κεφαλιά του Ψαθά πέρασε δίπλα απ΄το δοκάρι του Παπάζογλου και στο αμέσως επόμενο λεπτό με άψογο συνδυασμό ο Βρακάκος πλάσαρε ιδανικά μέσα από την περιοχή γράφοντας το 0-1. Στη τελευταία φάση πριν το τέλος του ημιχρόνου υπήρξε ασυνεννοησία αμυντικού και τερματοφύλακα για την ομάδα της Κω, ο οποίος έπιασε τη μπάλα εκτός περιοχής, με τον Καπταγιάννη να αναλαμβάνει την εκτέλεση του φάουλ στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα με τη βοήθεια λίγο και της τύχης αφού κόντραρε πρώτα στο τείχος.