Απόλλων Λάρισας – Διαγόρας 0-1 Τελικό

Παρακολουθήστε live την εξέλιξη στο παιχνίδι του Απόλλωνα Λάρισας με τον Διαγόρα στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Super League 2.

(14:45)Απόλλων Λάρισας – Διαγόρας 0-1 Τελικό

82’ Κεφαλιά προς τα πίσω πολύ επικίνδυνη, πάνω στη γραμμή έδιωξε ο Σανδραβέλης

79′ ο Μόρας εκτέλεσε το πλάγιο από τα δεξιά και ο Αθανασιάδης έκανε το σουτ από καλό σημείο αλλά ο Τσέλιος μπλόκαρε.

77’ O Αλάεθ έκανε σουτ αλλά ο Τάλλισον απόκρουσε. Στην επιστροφή της η μπάλα έφθασε στον Αυγενικού που έκανε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε άουτ!

65’ Ο Αλάεθ έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Γεωργίου έκανε τη κεφαλιά, η μπάλα μετά από την απόκρουση του τερματοφύλακα χτύπησε στο δοκάρι και ο Μπαστακός από κοντά την έστειλε στα δίχτυα (0-1)

61’ Ο Ντοριβάλ εκτέλεσε απευθείας φάουλ λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

60’ Ισορροπημένο το παιχνίδι μέχρι τώρα

Έναρξη δεύτερο ημίχρονο

Ο  Απόλλωνας μέχρι και το 20′ είχε τον έλεγχο αλλά από εκεί και πέρα ο Διαγόρας ανέλαβε δράση και δημιούργησε σημαντικές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ

ημίχρονο

35’ Οι γηπεδούχοι έχουν για περισσότερη ώρα τη μπάλα στην κατοχή τους, ο Διαγόρας είναι η ομάδα που έχει κάνει τις μεγάλες ευκαιρίες

28′ ο Μασούρας έκανε το συρτό σουτ μέσα στην περιοχή αλλά ο Μόρας έδιωξε τη μπάλα πριν περάσει τη γραμμή του τέρματος.

27′ ο Λινάρδος έστρωσε ωραία τη μπάλα στον Σανδραβέλη στο ύψος της περιοχής ο οποίος ήταν μόνος απέναντι στην εστία αλλά το σουτ έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

24’ Ο Μασούρας πήγε να σουτάρει από μακριά αλλά η μπάλα κόντραρε

19’ Σουτ του Μασούρα, η μπάλα έφυγε άουτ

15’ Έχει την κατοχή ο Απόλλωνας, κυκλοφορεί τη μπάλα και είναι πιο επιθετικός μέχρι στιγμής