Διαγόρας-Ιωνικός (Ζωντανά) 1-1 Τελικό

Ο Διαγόρας υποδέχεται στο Δημοτικό Στάδιο τον Ιωνικό με μοναδικό την νίκη. Παρακολουθήσετε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση.

Δημ. Στάδιο Ρόδου (15:00) Διαγόρας-Ιωνικός 1-1 Τελικό

95’ Ισοφαρίζει ο Ιωνικός. Ο Πλατέλλας εκτέλεσε με το αριστερό πόδι και ο Ματίας έπιασε δυνατή κεφαλιά στην γωνία νικώντας τον Τσέλιο για το 1-1´

90’ 5΄ θα είναι οι καθυστερήσεις

85’ Ο Διαγόρας έχει οπισθοχωρήσει και ο Ιωνικός έχει την κατοχή που προσπαθεί να βρει το γκολ της ισοφάρισης

75’ είμαστε αλλά θα κρατηθούν καθυστερήσεις, όλα έτοιμα να συνεχιστεί το παιχνίδι

70’ Έντονο χαλάζι τώρα διακοπή στο παιχνίδι

60’ Ο Πλατέλλας έκανε σουτ αλλά απομάκρυνε ο Τσέλιος

53’ Σουτ ο Ντοριβάλ πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου

ημίχρονο

41’ Ο Σανδραβέλης έκανε σέντρα από τα δεξιά και ο Λινάρδος με πλασέ έκανε το 1 – 0.

32’ Ο Matias έκανε την κεφαλιά αλλά ο Τσέλιος μπλόκαρε εύκολα

30’ Μοιρασμένο το παιχνίδι από ισοδύναμες ομάδες

25’ Τίποτα το ιδιαίτερο στο Δημοτικό Στάδιο μέχρι τώρα

15’ Σουτ του Mattias έδιωξε ο Τσέλιος σε κόιρνερ

5’Στο χώρο του κέντρου παίζεται η μπάλα

Εναρξη αγώνα

Διαιτητής Τζοβάρας από τον Σύνδεσμο της Φθιώτιδας. «Βοηθοί» Αραβίδης (Αθήνα) και Δίλος (Βοιωτία). «Τέταρτος» Κακουλίδης (Θράκη) και παρατηρητής Ζανεττίδης (Δωδεκανήσου)

Οι συνθέσεις

Διαγόρας (Θεοδοσιάδης): Τσέλιος, Κοντοχρήστος (85′ Δημήτρουλας), Ρουγκάλας, Σελινιωτάκης, Σανδραβέλης, Μασούρας, Ντοριβάλ (67′ Αυγενικού), Λινάρδος (60′ Μανωλάκης), Γεωργίου (60′ Αθανασίου), Αλάεθ, Μπαστακός (85′ Σμυρλής).

Ιωνικός (Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Μουστάκης (83′ Κουϊρουκίδης), Κύργιας, Φουρλάνος, Αμπούντ-Ομάρ (46′ Σινγκ), Τιεντσέ (77′ Κόρμπος), Γκοτσούλιας (77′ Μάναλης), Ρόλε, Πλατέλλας, Μπρίτο (46′ Ματσούκας), Κάστρο.