Έμεινε όρθιος στη Λιβαδειά ο Διαγόρας

Το βαθμό της ισοπαλίας μοιράζονται Λεβαδειακός και Διαγόρας για την 6ηαγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2!

Το ματς έληξε 0-0 και το πρώτο ημίχρονο ομολογουμένως δε διεκδικεί δάφνες ποιότητας… Οι καλές στιγμές ήταν μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού.

Οι παίκτες του Σωτήρη Αντωνίου μπήκαν με… φόρα στην επανάληψη και δημιούργησαν περισσότερες ευκαιρίες προκειμένου να ανοίξουν το σκορ, όμως δε βρήκαν τρόπο να κάμψουν την αντίσταση του Διαγόρα!

Ο Διαγορας αποτελεί μια από τις ευχάριστες εκπλήξεις του πρωταθλήματος μπόρεσαν με αυτόν τον τρόπο να «τσιμπήσουν» βαθμό και να επιστρέψουν στο σμαραγδένιο νησί έχοντας περάσει αλώβητοι από τη Λιβαδειά!

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ:

12’ Σουτ Σανδραβέλη, ψηλά άουτ…

26’ Κεφαλιά Συμελίδη, η μπάλα εκτός αγωνιστικού χώρου!

33’ Δυνατό μακρινό σουτ του Μύγα, δεν ανησυχεί ο Τσέλιος που μαζεύει

42’ Κεφαλιά του Νίκα μετά από εκτέλεση φάουλ του Λιάγκα, μαζεύει ο Τσέλιος

48’ Ο Ενομό επιχειρεί μια σέντρα – σουτ, μπλόκαρε ο Τσέλιος

62’ O Νίλι με ατομική ενέργεια ξεφεύγει από δύο αμυντικούς εντός περιοχής, δίνει πίσω για τον Συμελίδη, άουτ το σουτ του!

63’ Κόρνερ από το Μεχία, κεφαλια Τζιώρα, ελάχιστα έξω!

64’ Ο Ενομό βγάζει ωραία μπαλιά στο Νίλι και αυτός από θέση γκολ με σουτ στην κίνηση στέλνει τη μπάλα έξω

67’ Ο Ρουγκάλας απειλεί με το κεφάλι, διώχνουν οι αντίπαλοι αμυντικοί

82΄Ο Συμελίδης παίζει το ένα – δύο με τον Μπιανκόνι, ο πρώτος από θέση τετ-α-τετ στέλνει έξω τη μπάλα!  Σημαντική στιγμή για το Λεβαδειακό

Διαιτητής: Κατόπης (Σάμου)
Βοηθοί: Καραθανάσης, Καλλής (Ανατ. Αττικής)

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

Λεβαδειακός (Αντωνίου): Στογιάνοβιτς, Μύγας, Λιάγκας, Καραχάλιος, Βήχος, Νίκας (46′ Εν Νομό), Μεχία, Νίλι (81′ Μαρίνος), Συμελίδης, Πολέττο, Τζιώρας (68′ Μπιανκόνι).

Διαγόρας (Θεοδοσιάδης): Τσέλιος, Σανδραβέλης, Ρουγκάλας, Σελινιωτάκης, Κοντοχρήστος (46′ Μανωλάκης), Μασούρας, Ντοριβάλ (71′ Αθανασίου), Λινάρδος (70′ Αυγενικού), Γεωργίου Αλάεθ (84′ Δημούτρουλας), Μπαστακός (79′ Σμυρλής).