Ρόδος-Καλαμάτα (Ζωντανά) 0-0 Τελικό

Η Ρόδος στην Football League υποδέχεται την Καλαμάτα στο Δημοτικό Στάδιο. Μια αναμέτρηση για την οποία μπορείτε να ενημερώνεστε λεπτό προς λεπτό.

Δημ. Σταδιο Ρόδου (15:00) Ρόδος-Καλαμάτα 0-0

Τελικό

90′ Τέσσερα λεπτά τα επιπλέον λεπτά.

88′ Ο Βουργουτζής περνάει στην θέση του Μαρτσάκη

87′ Ο Πίτκας έδιωξε το σουτ του Σουμπίνιο σε κόρνερ

81′ Έχει ανεβάσει και πάλι στροφές η Ρόδος.

78′ Σουτ του Μαρτσάκη μετά από το διώξιμο του Μπακαγιόκο, στην αγκαλιά του Ταΐρη.

68′ Διπλή αλλαγή για την Ρόδο. Σουλάι και Σερέντιουκ πέρασαν στις θέσεις των Μακρή και Ριτάκο.

60′ Διπλή αλλαγή τελικά για την Καλαμάτα. Παυλίδης και Αλεξόπουλος αποχωρούν για να μπουν Σουμπίνιο και Κέρι. Έχει πέσει ο ρυθμός μετά το πρώτο καλό δεκάλεπτο της Ρόδου

55′ Φάση διαρκείας στην περιοχή της Καλαμάτας, δεν μπόρεσαν οι ποδοσφαιριστές της Ρόδου να κερδίσουν κάτι.

51′ Πρόβλημα με τον Νικολόπουλο. Αναγκαστική αλλαγή, αφού ο αριστερός οπισθοφύλακας των «ελαφιών» δεν μπορεί να συνεχίσει. Στην θέση του περνάει ο Πεχλιβανόπουλος.

Σέντρα στο δεύτερο ημιχρονο

ημίχρονο

45′ Τέλος ημιχρόνου στο Δημοτικό Στάδιο. Οι δυο ομάδες πηγαίνουν ισόπαλες στα αποδυτήρια δίχως τέρματα. Η Ρόδος ήταν καλύτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα

40′ Ατομική προσπάθεια του Μπισμπίμπα, έστρωσε στον Παπατόλιο, σουτ του τελευταίου από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής ήταν άστοχο.

31′ Ο Μπουσμπίμπα δεν μπόρεσε από θέση βολής να νικήσει τον Πίκτα, με τον τερματοφύλακα της Ρόδου να κρατάει το μηδέν

28′ Τρίτο σερί κόρνερ για τα «ελάφια». Πέρασε και αυτό ανεκμετάλλευτο

20′ Έχει thn πρωτοβουλία των κινήσεων η Ρόδος στον αγωνιστικό χώρο αλλα δεν έχει δημιουργήσει την μεγάλη ευκαιρία μπροστά από τα αντίπαλα καρέ.

10′ Μοιρασμένα τα πρώτα λεπτά με τις ομάδες να δείχνουν διάθεση να παίξουν επιθετικό ποδόσφαιρο.

Εναρξη αγώνα

Οι δυο ομάδες θα βρεθούν αντιμέτωπες και πάλι μετά από 11 χρόνια. Στην μεταξύ τους αναμέτρηση για το πρωτάθλημα της Β Εθνικής τα «ελάφια» επικράτησαν με 2-0.

Διαιτητής: Πουλόπουλος (Πειραιά)
Βοηθοί: Χρηστάκος (Πειραιά), Οικονόμου (Δυτ. Αττικής)

Ρόδος (Βελιτζέλος):Πίτκας, Νικολόπουλος Καψάλης, Χύσι, Καραγεώργης, Ριτάκο, Αρναρέλλης, Μαρτσάκης, Δελαπόρτας, Τσίπρας, Μακρής

Στον πάγκο: Αθανασόπουλος, Σερέντιουκ, Βουργουτζής, Σουλάϊ, Αθανασόπουλος, Λίχτι, Παγώνης, Μακρυδημήτρης, Πεχλιβανόπουλος, Αρέτογλου.

Καλαμάτα (Αναστόπουλος): Ταΐρης, Μαβίνγκα, Κωνσταντινόπουλος, Τσελεπίδης, Μπακαγιόκο, Αναστασόπουλος, Παπατόλιος, Παυλίδης, Αλεξόπουλος, Μαρκόφσκι, Μπουσμπίμπα.

Στο πάγκο: Καπούταλης, Ζαχαρόπουλος, Ηλιόπουλος, Κέρι, Τριανταφυλλάκης, Παναγιώτου, Σουμπίνιο, Σαλινες, Φελίπε.