Ιάλυσος – Ρόδος (Ζωντανά) 0-2 Τελικό

Ημέρα ντέρμπι στο Οικονομίδειο με τον Ιάλυσο να υποδέχεται την Ρόδο για την 7η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Football League. Μια αναμέτρηση που θα μπορείτε να παρακολουθείτε λεπτό προς λεπτό.

Οικονομιδειο (15:00) Ιάλυσος – Ρόδος 0-2

Τελικό

86 ‘Ο Σταθόπουλος κέρδισε τις κόντρες στην μεγάλη περιοχή, βρέθηκε απέναντι στον Πίτκα, αλλά του είπε «όχι»

83’ Ζουνίνιο σουτ στην αγκαλιά του Πίτκα

73’ Ο Παπουτσογιαννόπουλος βρήκε τον Χατζησάββα στην περιοχή, αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι

68’ Κόρνερ του Παπουτσογιαννόπουλου, ο Γιώργου έστρωσε για τον Σταθόπουλος και ο τελευταίος πλάσαρε πάνω στον Πίτκα

64’ Σουτ του Σταθόπουλου στην αγκαλιά του Πίτκα

55’ Ο Δελαπορτας πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με ξερό αριστερό σουτ έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Ανδρούτσου για το 0-2

52’ Ο Μαρτσάκης σούταρε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

48’ Έχει ανέβει ο Χύσι στην μεσαία γραμμή και ο έμπειρος Διονύσης Μακρυδημήτρης είναι πλέον στο πλευρό του Καψάλη

46’ Ο Μακρυδημήτρης στην θέση του Ριτάκο για την Ρόδο

46’ Ο Τερζίου περνάει στην θέση του Καντούτση για Ιαλυσό

έναρξη δεύτερο ημίχρονο

ημίχρονο

45’ Ο Μαρτσάκης σούταρε διαγώνια με την μπάλα να κοντράρει στον Καντούτση και να περναει κόρνερ

40’ Από τα δεξιά οι επιθέσεις της Ρόδου που χτυπάει στον Μπουσάι, ο οποίος δεν πατάει καλά μέχρι στιγμής στο ματς. Κυκλοφορούν καλύτερα την μπάλα οι φιλοξενούμενοι που ψάχνουν δεύτερο γκολ

33’ Ο Παπουτσογιαννόπουλο σούταρε δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Πίτκα

30 Η Ρόδος διατηρεί το προβάδισμα με το γκολ του Ανδρέα Τσίπρα

23’ Παράλληλο γύρισμα του Παπαδόπουλου, ο Χατζησάββας με πλασέ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Πίτκα

20’ Σουτ του Παπαδόπουλου από τα όρια της περιοχής, διώχνει σε κόρνερ ο Πίτκας

16’ Ο Γιώργου έπιασε γυριστό σουτ με την μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Πίτκα

12’ Μεταβίβαση του Δελαπόρτα για τον Μαρτσάκη ο οποίος γύρισε παράλληλα για τον Αρναρέλλη  και ο τελευταίος με σουτ στην κλειστή γωνία του Ανδρούτσου δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του 0-1

5’ Πιέζει ψηλά η Ρόδος που θέλει να δείξει από το ξεκίνημα την ποιότητα της ως ομάδα