Χωρίς νικητή το Χάλκη- Διγενής

Σ’ ένα από τα σημαντικότερα ματς της πρεμιέρας στην Β’ κατηγορία (β’ όμιλος), Χάλκη και Διγενής ήρθαν ισόπαλοι 1-1 στο γήπεδο Κρεμαστής και μοιράστηκαν τους βαθμούς.

Καλύτερα μπήκε στον αγωνιστικό χώρο η ομάδα της Χάλκης που άνοιξε νωρίς το σκορ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Παπαλαζάρου μόλις στο 5ο λεπτό, ωστόσο με το… καλημέρα της επανάληψης (55’) οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 με το πλασέ του Καραγιάννη.

Μέχρι το φινάλε το σκορ δεν άλλαξε και οι δύο ομάδες πήραν από έναν βαθμό για την πρώτη αγωνιστική της δεύτερης σε τάξη κατηγορία των τοπικών μας πρωταθλημάτων.

Διαιτησία: Γιαννουκάς, Λαζός, Κασιώτης

Χάλκη: Ματακάκης, Δράμη, Τσιώνης, Σαρίκος, Σταματάκης (75’ Κυπραίος), Γκαμαλέτσος (55’ Τσομάνι), Μπιζάτης, Τσιπιζίδης, Αναγνώστου, Τσοπανάκης, Παπαλαζάρου

Διγενής: Μανωλάγκας, Κανάκης, Μάνος, Διακανθός, Πετράς (75’ Κατσαμάκης), Παπαθανασίου, Ζούνης (80’ Πατηνιώτης), Μοσκιού, Θαρρενός, Γεωργαλλίδης Δημήτρης (55’ Αλαχούζος), Καραγιάννης