Τετράσφαιροι Ιππότες

Οι Ιππότες επικράτησαν άνετα με 4-1 της Αναγέννησης Έμπωνας στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων για το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας (α’ όμιλος), σ’ ένα ματς με φοβερό ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο.

Το 1-0 σημείωσε ο Εμίρογλου στο 20′ με απ’ ευθείας χτύπημα φάουλ, ενώ νωρίς στην επανάληψη (47′) ο Παγκράτης σημείωσε το 2-0 με συρτό σουτ.

Δέκα λέπτά αργότερα (57′) ο Πιζήμολας με πλασέ μείωσε σε 2-1, ωστόσο η απάντηση της ομάδας από την Παλιά Πόλη ήρθε με δύο τέρματα (78′ Σώτα με πλασέ, 81′ Παγκράτης με τον ίδιο τρόπο) και έτσι διαμορφώθηκε το 4-1 που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτησία Μπαρχαρίδης, Αναστασοπούλου, Μπέκας

Ιππότες: Σαγρής, Έλληνας, Ζωάννου (90′ Κουράνι), Φωταράς (46′ Κωνσταντίνου), Μαρίνος Μικές, Ντούσκου, Χέλας, Εμίρογλου, Ντουμάζιος(73΄Καπουράνι), Σώτας, Παγκράτης

Αναγέννηση: Φλοσκάκης, Χριστοδούλου, Κενενούνης, Χρυσοχόος, Κωνσταντάκης, Τσουκαλάς (55΄Γιασιράνης Ν.), Χατζηνικόλας,Πεζουβανάκης, Πιζήμολας, Τσαγκαράκης, Φλοσκάκης Ν.Π. (65′ Γιασιράνης Ι.)