“Καθάρισε” τους Τράχωνες και… φορτσάρει για τελικό ο Ιάλυσος

Οι Τράχωνες δεν αποτέλεσαν εμπόδιο για τον Ιάλυσο, καθώς η ομάδα του Γιώργου Σάββενα επικράτησε με 3-0 για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, αποδεικνύοντας για ακόμα μια φορά ότι στο Οικονομίδειο είναι ανίκητη. Πλέον οι τοξοβόλοι στρέφονται στον ημιτελικό κυπέλλου ερασιτεχνών Ελλάδος με αντίπαλο την Τριγλία εντός έδρας την Τετάρτη.

Το σημερινό ματς δεν είχε πολύ καλό ρυθμό στο πρώτο μέρος, ωστόσο οι ερυθροκίτρινοι που άρχισαν να ελέγχουν τον ρυθμό, ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου.

Αυτό το γκολ τους έδωσε ώθηση. Στην επανάληψη δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα και μ’ ένα εκρηκτικό φινάλε, πέτυχαν άλλα δύο τέρματα και έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους.

13′  Καλό σουτ από τον Καρπαθάκη, η μπάλα λίγο άουτ

18′ Πλαγικόπηση από τα αριστερά του Καρπαθάκη, έκανε το γύρισμα στον Πλύγκο που πλάσαρε ελάχιστα άουτ

28′ Γκολ του Χειμωνέττου με κεφαλιά, το οποίο ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ

39′ Λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι το σουτ του Πλύγκου

43′Με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή ο Καρπαθάκης έκανε το 1-0

57′ Σέντρα- σουτ από τον Χρήστου, ο Παπαδόπουλος απομάκρυνε με υπερένταση σε κόρνερ

89′  Σέντρα από τον Σταυλά, ο Μαθιός με γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0

90+1′ Ωραίο τέρμα του Πλύγκου με ψηλοκρεμαστό πλασέ για το 3-0

Διαιτησία: Κορδολαίμης, Ντζουροπάνος, Καπρέτσος (Δυτ. Αττικής)

Διαιτησία:

Ιάλυσος: Παπαδόπουλος, Καμβύσης (61′ Μαθιός), Χειμωνέττος, Παπαδημήτρης (46′ Φλεβάρης), Φυλακούρης, Σαχίνης, Βολονάκης, Κορνελάτος (61′ Σταυλάς), Πού γιος, Καρπαθάκης, Πλύγκος

Τράχωνες: Μακρίδης, Παυλίδης, Κακούτης, Αφράτης, Κολλινιάτης, Ντόντης, Χρήστου, Πετούσης (63′ Κουρής), Χακραμάς, Κοτσαδούρος, Ζάχι (58′ Τσαλάκου)