Ανατροπή από την… άσπρη βούλα για τον Κλεόβουλο

Βρίσκονταν πίσω στο σκορ όταν το ματς μπήκε στο τελευταίο του δεκάλεπτο, αλλά ο Κλεόβουλος βρήκε τον τρόπο να πάρει το “τρίποντο” χάρις τα δύο πέναλτι που κέρδισε στο φινάλε και “μετουσίωσε” σε γκολ ο Αλέκος Κακλαμάνος παίρνοντας σπουδαία νίκη με 2-1 κόντρα στον Αστέρα Μασσάρων για την 5η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας BlueStarFerries.

Μετά από ένα “άνοστο” πρώτο μέρος, οι Μασσαρενοί ήταν αυτοί που βρίσκονταν “αγκαλιά” με την δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους μετά το γκολ που σημείωσαν στο ξεκίνημα της επανάληψης.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και τα κατάφεραν στο τελευταίο δεκάλεπτο όταν κέρδισαν δύο πέναλτι και ισάριθμες φορές ευστόχησε ο Αλέκος Κακλαμάνος για την ολική ανατροπή.

5′ Λίγο άουτ έφυγε το σουτ που επιχείρησε ο Βακιάνης από πλάγια θέση

25′ Τελευταία στιγμή ο Ερτζάν Κιλασίν έκανε το τάκλιν στον Αλέκο Κακλαμάνο που ήταν έτοιμος να σουτάρει από πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή

46′ Με ωραία μπαλιά του Λερογιάννη ο Βακιάνης βρέθηκε σε θέση τετ α τετ και πλάσαρε εύστοχα για το 0-1

64′ Σπουδαία επέμβαση του Χρυσανθή στο δυνατό σουτ από τον Δημητριάδη

81′ Σέντρα από τον Παπαοικονόμου, η μπάλα “βρήκε” στο χέρι του Μίρτσεφ και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. Από τα 11 βήματα ο Αλέκος Κακλαμάνος ισοφάρισε σε 1-1

90′ Φάση διαρκείας μπροστά από την εστία του Κλεόβουλου, ο Παπαοικονόμου σούταρε και πάνω στην γραμμή απομάκρυνε την μπάλα ο Κώστας που αντίκρισε την κόκκινη κάρτα από τον διαιτητή για χέρι και η μπάλα στήθηκε εκ νέου στα 11 βήματα για το δεύτερο πέναλτι που καταλογίστηκε στο ματς. Ο Αλέκος Κακλαμάνος ήταν και πάλι εύστοχος γράφοντας το 2-1

*Η διοίκηση του Αστέρα Μασσάρων παρά το καταλογισμό δύο πέναλτι εις βάρος της ομάδας, θέλει να δώσει συγχαρητήρια στο διαιτητικό τρίο για την παρουσία της στο παιχνίδι

Διαιτησία: Καραγιάννης, Τσέτσος,Μπερδεμπές

Κλεόβουλος: Χρυσανθής, Κουκουτσέλας, Χαμιτάι, Κωστάκης (69’ Βίζλα), Μοντεσάντος (67’ Τόμας), Πιτσουρδάκης, Παπαοικονόμου, Γαϊτάνος, Κακλαμάνος, Κολιοκώστας, Χαρίτος

Αστέρας: Μήλιος, Μπαϊρακτάρης, Μαυριός (74’ Χατζημανώλης Μ.), Κώστας, Κιλασίν Ε., Κιλασίν Χ., Καρπαθάκης, Δημητριάδης, Μίρτσεβ (85’ Διονυσακόπουλος), Λερογιάννης, Βακιάνης