Διαγόρας Βρ.- Διαγόρας Ρόδου (Ζωντανά) 1-1 Τελικό

Τέταρτη “στροφή” στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής και μετά τον Φοίβο που αγωνίστηκε χθες, σήμερα μπαίνουν στην “μάχη” και οι άλλοι δύο εκπρόσωποι μας.

Μείνετε συντονισμένοι στο fmtop.gr και παρακολουθήστε την εξέλιξη των αγώνων του Διαγόρα κόντρα στον… συνονόματο του από τα Βραχνέϊκα με στόχο την επιστροφή στις νίκες μετά την ήττα στο ντέρμπι, καθώς επίσης και την εντός έδρας αναμέτρηση του Ιάλυσου ενάντια στη Νίκη Τραγανού με σκοπό το 4Χ4 και την διατήρηση της κορυφής έπειτα από τη επικράτηση κόντρα στον “γηραιό” πριν μία εβδομάδα.

Αναλυτικά:

Δημοτικό Βραχνέϊκων (14.30): Διαγόρας Βρ.- Διαγόρας  1-1  Τελικό

5′ Μπουρλάκης 0-1

33′ Σταυρόπουλος  1-1

92′ Ο Τσιριγώτης  βρίσκεται σε θέση τετ α τετ με τον Ξενοδόχοφ όμως πλασάρει άστοχα.

89′ Ο Τσαγγάρης  μπαίνει στην θέση του Γλυνού για Διαγόρα

82′ Ο Τσιριγώτης  βγαίνει απέναντι από τον Ξενοδόχοφ και πλασάρει άουτ.

71′  Στην θέση του Γερόλυμου μπήκε ο Χατζησάββας για Διαγόρα

70′ Πιέζουν του Διαγόρα για ένα δεύτερο τέρμα, δίχως όμως την μεγάλη φάση.

56′ Ο  Τσιριγώτης  δοκιμάζει το πόδι του έξω από την περιοχή και την μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι του Ξενοδόχοφ

55′ Τίποτα το αξιοσημείωτο στην επανάληψη. Ο  Διαγόρας έχει μια φλύαρη υπεροχή δίχως όμως να μπορούν να την μετατρέψουν σε κάποια επικίνδυνη φάση.

Ξεκίνησε το δευτερο ημίχρονο

Ημίχρονο

33′ Ο Σταυρόπουλος εκτέλεσε το κόρνερ και ο Νίκος Τρίγκας με κεφαλιά ισοφάρισε για τους γηπεδούχους 1-1  Κόντρα στην ροή του παιχνιδιού οι «κυανέρυθροι» δέχονται το τέρμα της ισοφάρισης

30΄ Ο Διαγόρας δεν έχει απειληθεί και έχει φέρει το ματς στα μέτρα του

22′ Αναγκαστική αλλαγή  ,στην θέση του  Μπουρλάκη πέρασε ο Μουκίδης για τον Διαγόρα

20′ Ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι ο «γηραιός» μετά την επίτευξη του γκολ.

5′ Ο Μπουρλάκης εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια μέσα στην περιοχή των γηπεδούχων και με σουτ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στο Μπαμπούν  0-1.

Διαγόρας Βραχνεϊκων(Φίλιππος Σχοινάς): Μπαμπούνης, Ρουγκάλας, Γκέγκα, Ρίλντι, Τρίγκας Α., Τρίγκς Ν., Σταυρόπουλος, Παπαδόπουλος, Τσιριγώτης, Γεωργαντόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος.

Διαγόρας Ρόδου (Νίκος Παντέλης): Ξενοδόχοφ, Γερόλυμος, Παγώνης, Κρητικός, Ντερτιλής, Μπαξεβάνος, Γιώργου, Γλυνός, Δήμας, Μπουρλάκης, Ντουαλά.