Ιάλυσος- Νίκη Τραγανού (Ζωντανά) 3-0 Τελικό

Τέταρτη «στροφή» στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής και μετά τον Φοίβο που αγωνίστηκε χθες, σήμερα μπαίνουν στην «μάχη» και οι άλλοι δύο εκπρόσωποι μας.

Μείνετε συντονισμένοι στο fmtop.gr και παρακολουθήστε την εξέλιξη  του Ιάλυσου ενάντια στη Νίκη Τραγανού με σκοπό το 4Χ4 και την διατήρηση της κορυφής έπειτα από τη επικράτηση κόντρα στον «γηραιό» πριν μία εβδομάδα

Οικονομίδειο Στάδιο Ιαλυσού (16.00): Ιάλυσος- Νίκη  3-0  Τελικό

19′ Περογαμβράκης  1-0

39′ Μισέλ 2-0

45′  Βελίνης  3-0

80′ Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός του αγώνα

74′ ο Αρετόγλου αντί του Γεωργίου για τον Ιάλυσο

70′ Kεφαλιά του Κολοτούρου εύκολα στην αγκαλιά του Ανδρούτσου

62′ Στη θέση του Σταυλά, ο Μαντικός για τον Ιάλυσο

60′ Στον ίδιο ρυθμό συνεχίζει ο Ιάλυσος , κυνηγάει ακόμα ένα τέρμα.

57′ Ο Ομπίνα στην θέση του Μισέλ  για τον Ιάλυσο

46′ Στη θέση του Ρεκλείτη ο Αθανασίου για τον Ιάλυσο

Ξεκινήσε το δεύτερο ημίχρονο

Ημίχρονο

45′  ο Χειμωνέτος σεντραρε από αριστερά και ο Βελίνης με κεφαλιά σαν σε προπόνηση, ολομόναχος έστειλε την μπάλα στην εστία 3-0

44′  ο Περογαμβρακης  μπήκε στην περιοχή από δεξιά σούταρε και η μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι

39′ O  Μισέλ πέρασε δύο παίκτες και με σουτ από τα 40 περίπου μέτρα νίκησε τον πορτιέρο της Νίκης στην δεξιά του γωνία  2-0

32′ Ο Βάτσης έδωσε στον Κολοτούρο Ν. Που έστειλε την μπάλα με σουτ από αριστερά πάνω από την εστία του Ανδρούτσου

28′ Εξαιρετική ενέργεια του Βελίνη και τον Ιαλυσο από αριστερά να περνάει τον Κολοτούρο όμως το σουτ του σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

19′ Από κόρνερ του Χειμωνέττου ο Μισέλ γύρισε την μπάλα με το κεφάλι στον Περογαμβράκη, που κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα 1-0

14′ Ο Γεωργίου έκανε τη κεφαλιά-πάσα στον Περογαμβράκη που σούταρε άουτ.

10’Ο Ιάλυσος έχει την υπεροχή στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και έχει κλείσει τους φιλοξενούμενους στα καρέ τους.

Ξεκίνησε το μάτς.

Διαιτητής  ο κ.Κακουλίδης Χρήστος με βοηθούς τον κ. Στεφούλη Αθανάσιο και τον κ. Μπαλιάκο Αλέξανδρο.

Γας Ιάλυσος(Σάκης Τερζής): Ανδρούτσος, Κόλα, Σταυλάς, Μακρυδημήτρης, Τσούπρος, Ρεκλείτης, Περογαμβράκης, Μισέλ, Βελίνης, Χειμωνέττος Κ.

Νίκη Τραγανού(Σπύρος Αντωνόπουλος): Λαμπρόπουλος, Κολοτούρος Κ., Κολοτούρος Χ., Κολοτούρος Ε., Γαργαρώνης, Λούτσι, Ακασσού, Κολοτούρος Δ., Παπαχριστόπουλος, Κολοτούρος Ν.