Ιάλυσος- Φοίβος (Ζωντανά) 2-1 Τελικό

Ώρα για νέο ντέρμπι στο νησί μας στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής στην Γ’ Εθνική. Στο Οικονομίδειο ο Ιάλυσος έχει στόχο το απόλυτο, φιλοξενώντας τον Φοίβο που “ψάχνει” την πρώτη του νίκη. Παρακολουθήστε μέσα από το fmtop.gr την ζωντανή εξέλιξη του αγώνα.

Οικονομίδειο Στάδιο Ιαλυσού (15.00): Ιάλυσος- Φοίβος  2-1 Τελικό

74′ Μισέλ 1-0

77′  Βελλίνης 2-0

82′  Μπάρδη   2-1

82′ Ο Γκινής πέρασε ωραία κάθετη μπαλιά στον Μπάρδη και ο τελευταίος μόνος απέναντι στον Ανδρούτσο πλάσαρε εύστοχα μειώνοντας σε 2-1

77΄ Εκτέλεση φάουλ του Δελαπόρτα , ο Βελλίνης  στο δεύτερο δοκάρι  πετυχαίνει το 2-0

74΄Εκτέλεση κόρνερ του Δελαπόρτα, σουτ του Μισέλ, η μπάλα στην δεξιά γωνία του Μιχαλάκη 1-0 για τον Ιάλυσο

62′ Κόρνερ του Δελαπόρτα κεφαλιά του Μισέλ  άουτ

60′ Μπαλιά του Σταυλά στον Δελαπόρτα που σούταρε στην εξωτερική πλευρά των διχτυών του Μιχαλάκη

58′ Φάουλ για τον Φοίβο. Εκτελεί απευθείας ο Γκινής με τον Ανδρούτσο να διώχνει στην δεξιά του γωνία

52′ Κόρνερ για τον Ιάλυσο, εκτέλεση του Περογαμβράκη, αλλά κανείς συμπαίκτης του δεν μπόρεσε να πάρει την κεφαλιά

50′ Ο Ιάλυσος διαρκώς την κατοχή, δίχως να μπορεί να δημιουργήσει ευκαιρίες

Δευτερο ημίχρονο

Ημίχρονο

40′ Φάση διαρκείας στα καρέ του Μιχαλάκη και φάουλ σε καλό σημείο για τον Ιάλυσο. Απομακρύνει η άμυνα του Φοίβου

33′ Ο Μακρυδημήτρης σταματάει μια ακόμα αντεπίθεση του Φοίβου κάνοντας έξυπνο φάουλ στον Πατσίλη

26′  Ο Δελαπόρτας εκτελεί το φάουλ  η μπάλα βρίσκει στο τοίχος και φεύγει κόρνερ

18′ Σέντρα του Σταυλά από δεξια, κεφαλιά του Δελαπόρτα άουτ

7′ Μπαλιά του Δελαπόρτα για τον Σταυλά, αυτός σέντραρε από δεξιά και ο εντελώς αμαρκάριστος Γεωργίου στο δεύτερο δοκάρι, σούταρε ψηλά

3′ Στεφανίδη  σούταρε στην αγκαλιά του Μιχαλακη