Στην Καλαμάτα με τον Διαγόρα το fmtop.gr 2-1 Τελικό

Την προσπάθεια του Διαγόρα να υπερασπιστεί το υπέρ του 1-0 του πρώτου αγώνα με την Καλαμάτα και να προβιβαστεί στη Football League θα παρακολουθήσει το fmtop.gr. Συντονιστείτε στις 15:00 και ενημερωθείτε, λεπτό προς λεπτό, για την εξέλιξη του αγώνα του “γηραιού” στη Μεσσηνία.

Γήπεδο Μεσσηνιακού (15:00) Καλαμάτα – Διαγόρας 2-1 Tελικό

Η Καλαμάτα πήρε τη νικη με 2-1 αλλά ο Διαγόρας την άνοδο χάρη στο εκτός έδρας γκολ μετά το 1-0 της Ρόδου

Τελικό

119′ 2-1 η Καλαμάτα με τον Μάρκοβιτς
Ο Ρόνι Κάρλος είδε κόκκινη απο τον Βάτσιο. Με 9 η Καλαμάτα

112′ Με απ΄ευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπουρλάκη η ισοφάριση για τον Διαγόρα  1-1

108΄Κεφαλιά του Ντουαλά έδιωξε ο Κασωτάκης και στην συνέχεια οι αμυντικοί

106′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο της παράτασης

Τέλος πρώτου ημιχρόνου παράτασης

105′ Χαμένη ευκαιρία για Διαγόρα με σουτ άουτ του Ντουαλά μέσα από την περιοχή

104′ Με νύχια και δόντια αμύνεται στα τελευταία λεπτά η καλαμάτα

103 Σουτ του Παγώνη απέκρουσε εντυπωσιακά ο Κασωτάκης

99′ Αλλαγή για τον Διαγόρα. Ο Γλυνος αφήνει την θέση του στον Μπουρλάκη

Ξεκίνησε η παράταση

Λήξη της κανονικής διάρκειας. Πάμε σε παράταση

90+4 Δοκάρι για τον Διαγόρα σε κεφαλιά του Ντουαλά, η μπάλα έσκασε στην γραμμή και απομακρύνθηκε με την ομάδα του Διαγόρα να διαμαρτύρονται οτι πέρασε την γραμμή

Συμπληρώθηκε το 90λεπτο αλλά θα υπάρξουν αρκετές καθυστερήσεις

81′ Υπάρχει τραυματισμός φιλάθλου στην κερκίδα όπου έσπευσε ο γιατρός

78′ Προσωρινή διακοπή το ματς και συστάσεις απο τα μεγάφωνα για ρίψη αντικειμένων

77′ Ευκαιρία για τον Διαγόρα σουτ του Γεωργίου πέρασε άουτ

66′ Πρώτη αλλαγή για την Καλαμάτα. Ο Κάρλος στην θέση του Μίνγκα

64′ 2η αλλαγή για την Διαγόρα. Ο Καρπαθάκης αντί του Δήμα

60′ Σούτ του Λαθύρη απο το ύψος της περιοχής μπλόκαρε ο Σικαλιάς

58′ Αλλαγή για τον Διαγόρα. Ο Ντουαλά στην θέση του Πινιώτη

57′ Μακρινό σουτ του Γεωργίου πέρασε άουτ

48′ Κόκκινη στον Γιόνδη απο τον Βάτσιο έπειτα απο υπόδειξη του 4ου για εξύβριση στον πάγκο του Διαγόρα

47 Με κεφαλιά ο Γιόνδης έκανε το 1-0

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Eνταση κατά την είσοδο των ομάδων στην καταπακτή των αποδυτηρίων

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

37′ Σέντρα- σουτ του Γλυνού από μπέρδεμα Τσόπελα, Κασωτάκη στην γωνία της περιοχής πέρασε άουτ

34′ Σουτ του Πέριτς απο το ύψος του πέναλτι η μπάλα στην αγκαλιά του Σικαλιά

30΄ Κόρνερ του Μπαξεβάνου, κεφαλά άουτ του Μεντί

26′ Σέντρα του Φουάση από αριστερά η οποία πέρασε στην άλλη πλευρά. Ο Τσόπελας σέντραρε εκ νέου αλλά ο Γιόνδης έκανε επιθετικό φάουλ

21′ Ευκαιρία για τον Διαγόρα με τον Πινιώτη να φεύγει στην πλάτη της άμυνας αλλά το πλασέ του υπο την πίεση του Αλιατίδη έδιωξε ο Κασωτάκης

20′ Φαουλ του Μπαξεβάνου έξω απο την περιοχή έδιωξε η άμυνα της Καλαμάτας

15′ Μοιρασμένο το ματς στο ξεκίνημα με αρκετά φάουλ

10′ Κόρνερ του Μπαξεβάνου κεφαλιά του Βέρτζου πέρασε άουτ

4′ Κόρνερ του Μίνγκα κεφαλιά του Αλιατίδη η μπάλα πέρασε άουτ