Ηρακλής και Άρης έμειναν στο 0 – 0

Ο Ηρακλής Μαριτσών και Άρης Αρχαγγέλου αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0 – 0 στο γήπεδο του πρώτου. Ενα αποτέλεσμα που αφήνει ικανοποιημένους τους φιλοξενούμενους . Σε ένα παιχνίδι που είχε αρκετό πάθος.

Ο Αρης στο δεύτερο ημίχρονο, θα μπορούσαν να είχαν φύγει με το «διπλό» από τα Μαριτσά. Εχασαν σημαντικές ευκαιρίες για να σκοράρουν. Στο πρώτο ημίχρονο, ο Ηρακλής είχε τον έλεγχο στο μεγαλύτερο διάστημα.

Οι δυο ομάδες είχαν από δυο δοκάρια. Ο Ευγενικός δυνατό σουτ στο 60′ έστειλε τη μπάλα να χτυπήσει με δύναμη στο οριζόντιο ενώ την ίδια τύχη είχε προσπάθεια του Χατζηκοσμά στο 70′ σε μια μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα του Κώστα Πάττα.

Διαιτητης Γιαννουκάς (Κοκμοτός, Κόττορος)

Οι συνθέσεις:
ΗΡΑΚΛΗΣ: Κουμέντος, Κρητικός, Ανδρεόπουλος, Μπαούρης, Μ. Βασιλώττος, Αξιώτης, Χατζηκοσμάς, Μαθιός, Λερογιάννης (85′ Ε. Βασιλώττος), Λολάκης (72′ Κούρος), Γεωργαλλής

ΑΡΗΣ: Καραγιάννης, Καλοπήτας, Μαγιόγλου, Πομπού (45′ Ευαγγελίδης), Κοντόγιαννος, Μάλλιος, Αμανατίδης, Ευγενικός, Χατζηλιόντας (80′ Λαμπριανός), Γαϊτάνος (88′ Γιακουμάκης), Δημητριάδης