“Εξανέμισε” τις ελπίδες του στον Ασπρόπυργο ο Διαγόρας

Η ήττα του Διαγόρα στον Ασπρόπυργο από την Ένωση Πανασπροπυργιακού/ Δόξα Ασπροπύργου με 1-0, έβαλε τέλος στις όποιες ελπίδες του “γηραιού” για την κατάληψη της πρωτιάς στον 6ο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Σημαντικό “τρίποντο” παραμονή για τους γηπεδούχους στην… μάχη για σωτηρία.

Το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης θα ξεχαστεί εύκολα απ’ όσους βρέθηκαν στις εξέδρες, αφού δεν υπήρχαν φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι που “καίγονταν” περισσότερο για τη νίκη στην προσπάθεια που κάνουν για παραμονή, κατάφεραν να σκοράρουν στο 61ο λεπτό με τον Μίλιτς και πήραν τους τρεις βαθμούς.

Διαιτησία: Γρίμμας (Αθηνών), Ζήρδας (Αθηνών), Αδαμόπουλος (Μεσσηνίας)

Ένωση Πανασπροπυργιακού/ Δόξα:  Διαμαντής, Χουζούρης, Σταγάκης, Νικολάου, Ζώνας, Νάκας, Ατματσίδης (90’ Ζωγράφος), Ζαχαράτος (88’ Ζαχαράκης), Μίλιτς, Μπανγκούρα (81’ Μπάτσι), Χαϊκάλης

Διαγόρας: Στεφανάκος, Μήτκας, Μεντής, Προβατίδης, Πέεφ, Γεωργίου, Σερτζίνιο, Γιόνδης, Βελλίνης (76΄Αγγελούδης), Ρούνιτς (59΄ Κιοσέογλου), Καρπαθάκης