Ρόδος- Παναρκαδικός (Ζωντανά)2-0 Τελικό

Μετά τη ισόπαλο στη πρεμιέρα στη Παλλήνη, η Ρόδος φιλοξενεί τον Παναρκαδικό και έχει ως στόχο την πρώτη νίκη.

Δημοτικό Στάδιο Ρόδου (13.00): Ρόδος- Παναρκαδικός 2-0 Τελικό

5′ Χατζησάββας 1-0

59′ Δελαπόρτας 2-0

90′ Ο Λυμπερόπουλος Ν. πιάνει σουτ μέσα από την περιοχή δίχως να ανησυχεί ιδιαίτερα τον Πίτκα.

85′ Έχει πέσει ο ρυθμός

70′ Μακρινό σουτ του Χατζησάββα, ο Ζάχαρης χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του όμως προλαβαίνει την μπάλα πριν περάσει την γραμμή.

67′ Ο Γιουκούδης έκανε το σουτ από το ύψος του πέναλτι με τον Κανταρτζή να διώχνει πάνω στην γραμμή. Ακόμα μια καλή στιγμή για τον Παναρκαδικό.

59′ ο Δελαπόρτας με διαγώνιο σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

58′ Ο Δελαπόρτας βγάζει σε θέση βολής τον Γιόνδη, όμως το τελείωμα του τελευταίου δεν ήταν καλό, με αποτέλεσμα η μπάλα να φύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

56′ Αντωνόπουλος σουτ έξω από την περιοχή φεύγει λίγο άουτ.

48′ Φάουλ σε εξαιρετικά καλό σημείο για την Ρόδο , άστοχο το φάουλ του Μπουντόπουλου.

Εναρξη δευτερο ημίχρονο

Ημίχρονο

45′ O Ραχήμ πιάνει σουτ έξω από την περιοχή, ο Ζάχαρης δεν απέκρουσε σταθερά, με τον Χατζησάββα να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, όμως και πάλι το τέρμα δεν μέτρησε, μετά από υπόδειξη για οφ σαιντ.

43′ Τρομερή επέμβαση από τον Πίτκα που σταματάει τον Γιουκούδη που βρισκόταν σε πλεονεκτική θέση για γκολ

35′  Ο Ζάχαρης αποκρούει σε κόρνερ κοντινή κεφαλιά του Γιόνδη.

25΄ Ο Σούλης, πήρε την κεφαλιά, όμως η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ζάχαρη.

14′ Ευκαιρία για τον Παναρκαδικό, με τον Πίτκα να διώχνει δύσκολα στην γωνία του το σουτ του Μπάρδου μέσα από την περιοχή.

5’Έπειτα από κόρνερ που κέρδισε η Ρόδος, οι αμυντικοί του Παναρκαδικού δεν απομάκρυναν καλά την μπάλα, με τον Σουλης με νέα σέντρα να σημαδεύει το κεφάλι του Χατζησάββα, ο οποίος από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ 1-0

Ξεκίνησε ο αγώνας

Διαιτητής :Παρχαρίδης (Δράμας) με βοηθούς:Ναζιρόπουλο (Έβρο) και Μπουμπογιατζόγλου(Πειραιά)

Οι συνθέσεις:

Ρόδος(Νίκος Κουρμπανάς): Πίτκας, Κανταρτζής, Σούλης, Παπαθανασίου, Νικολόπουλος, Μισέλ, Δελαπόρτας, Μπουντόπουλος, Χατζησάββας, Γιόνδης, Ραχήμ.

Παναρκαδικός(Θανάσης Στάικος): Ζάχαρης, Νάνος, Μπινιώρης, Πρέσα, Τσιώλης, Στρέμπας, Διαμαντόπουλος, Στασινόπουλος, Γιουκούδης, Κοντογιαννόπουλος, Μπάρδος.